Zarejestruj sięZaloguj się

reklama
Ciasta i desery weselne

news_min

Przy ustalaniu weselnego menu, zawsze pojawia się pytanie "Jakie i ile ciast powinno się znaleźć na przyjęciu?" W końcu deser jest zwieńczeniem uroczystego obiadu. Postaramy się Wam w kilku punktach, podpowiedzieć w tej kwestii:

1. Postawcie na sprawdzone i klasyczne ciasta. Sernik, szarlotka, makowiec, ciasto z owocami... Coś co wiecie, że jest lubiane w Waszej rodzinie.

2. Ciasta nie powinny być zbyt kremowe ani słodkie. Miejmy na uwadze, że podaje się je zaraz po obiedze, którym zwykle wszyscy goście są najedzeni. A przecież jeszcze ma być tort!

3. Pary młode dodatkowo decydują się też często na deser w postaci lodów lub innych pucharków z musami czy kremami. Pamiętajmy jednak, żeby było to coś lekkiego, skoro decydujemy się jeszcze na tort i ciasta. 

4. Ciasta powinny być ustawiane na ładnych paterach na stole, choć spotyka się równiez na przyjęciach tzw. mini bufet z ciastami, owocami, słodyczami, kawą i herbatą. 

Być może ciasto to nie najważniejszy element ślubnego menu, jednak nie może go zabraknąć. Warto też pamiętać o odpowiedniej ilości ciasta, aby po uroczystości rozdać gościom. 

Napisano w kategorii: Przygotowania