Zarejestruj sięZaloguj się

reklama
Jak wybrać fotografa na ślub?

news_min

Pamiątką jaką każda Para Młoda chce mieć ze ślubu, są zdecydowanie zdjęcia. Wybór fotografa stanowi wówczas nie lada wyzwanie. Gdzie szukać, kogo szukać, ile przeznaczyć pieniędzy? Przed Wami kilka wskazówek, które ułatwią to zdanie. 

REKOMENDACJE OD ZNAJOMYCH

Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepszą reklamą jest poczta pantoflowa. Popytajcie znajome pary, które swój ślub mają za sobą, może mieli świetnego fotografa, który sprosta Waszym oczekiwaniom? 

ZNAJDŹ FOTOGRAFA W INTERNECIE

Oprócz znajomych, wielkim źródłem ofert fotograficznych jest zdecydowanie Internet. Możemy sprawdzić jakich fotografów mamy w okolicy, obejrzeć ich portfolio i przejrzeć co oferują. 

KIEDY ZACZĄĆ SZUKAĆ?

Im wcześniej zaczniemy szukać, tym lepsze i więcej ofert będziemy mieli do wyboru. Uznani fotografowie mają zarezerowane daty na kilka miesięcy, a czasem nawet na rok do przodu. Im dłużej będziecie zwlekać, tym mniejsze szanse na znalezienie odpowiedniego fotografa

ILE PRZEZNACZYĆ PIENIĘDZY? 

To oczywiście zależy od waszych możliwości i wymagań. Na pewno zwróćcie uwagę na to co fotograf oferuje w tej cenie, czy są to tylko zdjęcia w formie elektronicznej, czy może dorzuci fotoksiążkę lub odbitki? 

SPOTKANIE Z FOTOGRAFEM

Jeśli już zdecydowaliście na fotografa, umówcie się z nim na spotkanie. Ważne, aby wcześniej przygotować sobie listę pytań, które chcecie mu zadać. Zapytajcie o przykładowe albumy lub odbitki zdjęć. Pamiętajcie, że pierwsze wrażenie jakie zrobi na Was fotograf, jest bardzo ważne!

UMOWA

Zawsze podpisujemy umowę. Przed tym jednak należy się dokładnie z nią zapoznać. Czy zostały zawarte w niej wszystkie szczegóły, które nas interesują oraz jakie są wymagania fotografa. 

Napisano w kategorii: Przygotowania