Zarejestruj sięZaloguj się

reklama
Wybieramy datę ślubu!

news_min

Wybór dnia w którym ma się odbyć ślub i wesele, wcale nie należy do łatwych. Jednak jest to kluczowa rzecz, za nim zaczniemy rozplanowywać dalszy harmonogram przygotowań. Mamy dla Was kilka wskazówek, które powinny pomóc przy podjęciu decyzji co do idealnej daty Waszego ślubu.

PORA ROKU

Warto pomyśleć podczas jakiej pory roku chcielibyśmy zorganizować nasze wesele. Ma to wbrew pozorom duże znaczenie. Pogody nie możemy zaplanować, natomiast zastanówcie się jaką porę roku najbardziej lubicie. Być może marzy Wam się ślub zimą, gdy wokół będzie biało, może jednak wolicie letnie klimaty, a w tym przypadku można zaplanować ślub w plenerze. 

RÓZNICE CENOWE

Śluby naczęściej odbywają się w okresie od maja do września. Wtedy wówczas ceny również są dużo wyższe. Tak samo w przypadku wyboru dnia tygodnia. Nie jest zaskoczeniem, że sobota jest terminem najbardziej obleganym. Jeśli cena jest dla Was istotna, decydując się na ślub np. w marcu bądź w środku tygodnia, ceny mogą być nawet o kilkadziesiąc procent niższe. 

ŚWIĘTA

Niektóre pary decydują się na ślub poczas różnych świąt, np. Bożego Narodzenia, Wielkanocy itp. Łatwiej wówczas o kilka dni wolnego, jednak weźcie pod uwagę, że nie wszyscy goście mogą chcieć uczestniczyć w weselu podczas świąt. 

SYMBOLIKA

Być może jest data, która jest dla Was wyjątkowo ważna? Rocznica związku lub data ślubu najbliższych?  Można spróbować ustalić ślub właśnie w ten dzień. Jeśli się uda koniecznie ponformujcie gości dlaczego zdecydowaliście się na taką datę. 

Napisano w kategorii: Porady dla Nowożeńców